Spotkanie polonijne z Klaudią Jachirą 7/10

Rozmowa polonijna z poslanka na Sejm RP o ekologii i katastrofie klimatycznej, o prawach mniejszosci i wielu innych tematach interesujacych Polonie francuska.

Spotkanie 7/10 o 18.30 w ksiegarni Utopia

1 rue Frédéric Sauton 75005 Paris

Métro Saint-Michel i Maubert Mutualité

Zapisy: bureauaddp@gmail.com

Klaudia Jachira:

Urodziłam się ponad 34 lata temu we Wrocławiu, gdy kwitły bzy, wiał „wiatr zmian”, który już rok później przyniósł Polsce Wolność.  Może właśnie dlatego moje życie jest pełne intensywnych barw i zapachów, a mnie coś gna do przodu, nie potrafię stać w miejscu i czekać, aż ktoś inny zmieni rzeczywistość wokół mnie. Całe moje życie dzieliłam i dzielę nadal na dwie pasje: Teatr i Politykę.

Od 2019 jestem posłanką na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie reprezentuję okręg 19 (Warszawa). Jestem członkinią dwóch Komisji: Ochrony Środowiska oraz Łaczności z Polakami za Granicą. Uważam, że w obecnym Sejmie trzeba przede wszystkim patrzeć władzy na ręce, informować na bieżąco ludzi, co aktualnie się dzieje, mówić co myślę, nawet, jeśli nie wszystkim to się podoba i kiedy się tylko da pytać z mównicy władzę, dlaczego swoimi działaniami niszczą kraj, społeczeństwo, okradają i zawłaszczają państwo. Bardzo ważne są dla mnie kwestie praworządności, przestrzegania praw mniejszości, ekologii i zatrzymanie skutków katastrofy klimatycznej.

Uważam też, że miejsce posłanki czy posła w obecnych czasach nie tylko jest w Sejmie, a najważniejszym obowiązkiem nie są głosowania, ale korzystam z mandatu, by być blisko ludzi. Bronię obywatelki i obywateli podczas protestów, przeprowadzam interwencje poselskie na ulicy, wraz innymi posłankami, mediujemy między policją a tłumem, by nie dochodziło do eskalacji.

 

Soyez le premier à commenter

Poster un Commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée.


*